arkas

Marka – TURQUALITY®  Destek Programı Danışmanlık Hizmetleri

 

Devlet destekli markalaşma programı olan Turquality, global Türk markası yaratma hedefiyle bünyesine girme hakkı kazanan şirketlere strateji, organizasyonel ve teknoloji alanlarında kurumların pazarlama ve marka yönetimi odaklı yapacağı harcamalara % 50 oranında teşvik verilir. Para ve Kredi Koordinasyon Kurulu’nun 2006/4 sayılı tebliğine göre kurumlar profesyonellik seviyelerine göre Turquality programına alınmak için değerlendirilir. 

 

 

TURQUALITY®  programında “Marka Destek” ve “TURQUALITY®  Destek” olarak iki farklı destek sınıfı yer alıyor. Programa girmek için başvuran firmalar, değerlendirme sonrası başarılı olurlarsa aldıkları puana göre bu iki sınıftan birine girebilir. İki sınıfın birbirinden farkı, verilen destek miktarları ve kapsamının “TURQUALITY®  Destek” te daha fazla olmasıdır.

 

 

Marka Destek Programı kapsamına alınan şirketler Stratejik İş Planlarının Müsteşarlık tarafından onaylandığı tarihten itibaren 4 yıl, TURQUALITY®  Destek Programına alınan şirketler Stratejik İş Planlarının Müsteşarlık tarafından onaylandığı tarihten itibaren 5 yıl destekten yararlanabilir.

 

Marka Destek Programı kapsamına alınan/kapsamında bulunan şirketlerin destek süresi sona ermeden TURQUALITY®  Destek Programına girmek için kurumsal çalışmalarını tamamlayıp tekrar değerlendirme için başvuru yapabilir. Bu şirketler TURQUALITY®  Destek Programına alınmaları halinde (TURQUALITY®  Destek Programında kaldığı süre 5 yılı geçmemek kaydıyla) toplam 72 ay destekten yararlandırılabilir.

 

TURQUALITY®’nin akredite danışmanlık firması olarak Navigator, TURQUALITY®  üyesi ve üye olmak isteyen ihracatçı firmalara markalaşma yolunda; strateji, insan, süreç ve teknoloji konularında bütünsel yaklaşım ile yönetim danışmanlığı hizmetleri sunuyor.

 

arkas
arkas
© 2022 Navigator İş ve Bilgi Yönetimi Hizmetleri A.Ş
arkas