arkas

BT Personeli İşe Alım Danışmanlığı 

T.C. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Türkiye İş Kurumu'nun 30.06.2008 tarihli 297 numaralı izin belgesiyle faaliyet göstermektedir. İş arayan adaylardan herhangi bir ücret alınmamaktadır. 

 

Firmalar kendi organizasyonlarına, faaliyetlerine uygun işgücü ile çalıştıklarında, diğer kuruluşlar karşısında rekabet edebilir duruma gelir. Bu yapının oluşturulması personel seçimindeki başarıyla doğru orantılıdır. Yanlış personel seçimi kısa bir sürede firmaya büyük külfetler yükler ve zaman kayıplarına sebep olur.

 

Navigator bilişim teknolojilerinde uzman personelin bulunması, değerlendirilmesi ve firmalarda istihdam edilmesi sürecindeki zaman ve maliyet kayıplarını ortadan kaldırıyor.  Navigator, bilişimde insan kaynakları konusunda uzman ekibiyle, kurumların bilişim teknolojileri pozisyonundan beklentilerini anlayıp, kültür ve temel değerlerini dikkate alarak, sektördeki uygun profesyonelleri, kabul görmüş standart yöntem ve süreçler ile, kaliteden ödün vermeden buluyor.

 

Uygun niteliklere sahip çalışanların araştırılması ve seçilmesi, bir organizasyonun yaşaması ve gelişmesi açısından son derece önemli bir insan kaynakları etkinliğidir. Bu etkinliğin yapılması esnasında yaşanan en önemli zorluk, bilişim gibi özel uzmanlık gerektiren ve piyasada sınırlı sayıda yetişmiş insan kaynağının bulunduğu iş alanlarında uzmanlaşmış personel bulunmasıdır. Navigator’un temel amacı, “Bilişim Teknolojileri” alanında ihtiyaç duyulan nitelikli personeli bulmak, seçmek ve istihdam edilmesine yardımcı olmaktır. İşe alım temelde 5 süreçten oluşuyor. İşe alım süreci bir bütün olarak ele alınmalı ve sürecin tamamı hatasız yürütülmelidir. Sürecin herhangi bir adımında hata yapılması durumunda hedef profilden uzaklaşılıp, doğru sonuca ulaşılması olanaksızlaşır.

 

Kurumlar işe alım sürecini bir bütün olarak ele almadığında öncelikle sürecin ilk adımı olan analiz aşamasında sorunlar başlar, Bilgi Sistemleri departmanları ile aynı dilin konuşulamaması nedeniyle yeterli veri elde edilemez. Analizde ihtiyacın netleştirilememesi, süreçte doğru adaya ulaşılmasını engeller. Bilgi Sistemleri gibi operasyonun 7/24 yaşaması gereken birimlerde yaşanacak istihdam gecikmeleri, şirketlere ciddi maliyetlere neden olur. Hedef profile ulaşılamadığı için ikincil değerlendirilebilecek profillerle pozisyonun sonuçlandırılması bir sonraki adımda operasyonel sıkıntılara neden olur. Uygunluk oranı daha düşük olan profille devam edilmesi ise maliyetin ciddi anlamda artışına neden olur. Neticede ihtiyacın başladığı ilk adımda başvurulacak danışmanlığın maliyetinden daha fazla maliyete katlanıp sonuca da ulaşılamaz. Pozisyonun kurum için kritiklik seviyesine göre danışmanlık ihtiyacı netleştirilebilir.

 

Navigator kurumların danışmanlık ihtiyacı duymadan rahatlıkla çözebileceği pozisyonlar için değil, danışmanlık ihtiyacının üst seviyede duyulduğu spesifik özelliklerdeki pozisyonlar için çözüm sunmayı hedefliyor. Navigator işe alımdaki tüm süreçte müşterisinin yanında olup doğru adaya ulaşılmasında tecrübesi ile katma değer yaratıyor.

 

arkas
arkas
© 2022 Navigator İş ve Bilgi Yönetimi Hizmetleri A.Ş
arkas