arkas

Haberler
 

Navigator’a EMC’den ödül

 
Navigator, kurumsal içerik yönetimi alanında Türkiye’deki çözüm ortağı olduğu EMC şirketi tarafından yapılan “2012 yılı Partner Innovation Awards (İşortağı İnovasyon Ödülleri)” kapsamında ödüle layık görüldü.
 
Kurumsal içerik yönetiminde global lider EMC Information Intellegence Group’un (IIG) EMEA kullanıcıları konferansı Momentum, Kasım ayında Berlin’de yapıldı. EMC birçok farklı ülkeden çözüm ortağı ve müşterilerin bir araya geldiği bu konferansta, IIG Partner Innovation Awards kazananlarını açıkladı. Çözüm ortaklarının inovatif çözüm gelişiminde mükemmellik, entegrasyon tasarımında mükemmellik ve uygulama ve yayılımda en başarılı örnek olmak üzere üç kategoride toplam 11 ödül dağıtıldı.
 


Navigator ödül alan tek Türk şirket
Navigator ödül töreninde EMC’nin globalde yüzelerce iş ortağı arasından Türkiye’den ödül kazanan ilk ve tek şirket oldu. Törene katılan Navigator Genel Müdürü Cenk Taner Bıçakçı, Navigator’un Purchasing and Accounts Payable Solution (Satın Alma ve Ticari Hesaplar) çözümüyle “Excellence in Design Integration” (Entegrasyon
Tasarımında Mükemmellik) kategorisinde kazandığı ödülü teslim aldı. Bu ödül EMC’nin iş ortakları arasında mükemmelliği ve yenilikçiliği teknoloji, yazılım programı,
hizmet, entegrasyon, yönetim ve uygulamalar ile en iyi birleştirerek müşterilere en uygun çözümleri sunmayı başaranlara veriliyor.
 
Navigator, iş süreci yönetimi, dijital portföy yönetimi, belge yönetimi, web ve portal yayıncılık gibi alanlarda dünya lideri olan EMC yazılım ürünleri sayesinde
müşterilerine güvenilir ve organize bir şekilde içerik yönetimini sürdürmeleri için çok amaçlı bir araç sunuyor.

 

 

Navigator’dan Kansuk’a taze ERP
 
Türkiye’nin ilk ve tek kan torbası üreticisi olan Kansuk Laboratuarı Navigator danışmanlığında tüm iş süreçlerini SAP sistemi üzerinde yönetme kararı aldı. Kan konusunda ihtisas sahibi olan Kansuk proje ile süreçlerine verimlilik kazandırmayı ve kurumsal çizgisini daha yükseğe taşımayı  hedefliyor. 
 
Faaliyetlerini 1960 yılından beri sürdüren şirket kurumsallaşma sürecini SAP projesiyle pekiştirme kararı aldı. Proje ile birlikte satın alma, tedarikçi yönetimi, stok takibi, üretim ve maliyet süreçleri entegre bir şekilde tek bir sistem üzerinde yönetilecek. Muhasebe, finans, nakit yönetimi süreçlerinin yeni Türk Ticaret Kanunu’na göre uyarlanacağı sistemde ayrıca ithalat süreçleri de  SAP üzerinden takip edilecek.
 
Navigator danışmanlığında gerçekleşecek proje Kansuk’un ileriye dönük bütçe simülasyonu, ürün bazında karlılık raporlamaları, kare barkod ve el terminali entegrasyonları, satış dağıtım, ihale, teslimat süreçleri gibi tüm alanlarını kapsayacak şekilde yapılandırıldı.
 
Faaliyet gösterdiği tüm alanlarda kalite ve performans açısından Müşteri memnuniyetini odaklayan Kansuk, hayata geçireceği projeyi kurumsallaşma sürecine katkısı olacak stratejik bir yatırım olarak görüyor.

 

 Navigator, MSC Gemi Acenteliği’ne SAP Konusunda Danışmanlık Veriyor
 
Navigator, MSC ve Arkas ortaklığı ile Türkiye’de acentelik hizmeti veren MSC Gemi Acenteliği’nin kullandığı operasyon sistemi ile SAP arasındaki entegrasyonu yapıyor.
 
Firmalara süreç ve performans iyileştirme, SAP ve doküman yönetim sistemleri ile insan kaynakları alanlarında danışmanlık hizmeti veren Navigator, MSC Gemi Acenteliği’ne SAP uygulaması hizmeti veriyor. Proje kapsamında mevcut operasyon sistemlerinin SAP ile online entegrasyonu sağlanıyor. Böylelikle Satın Alma, İnsan Kaynakları, Bütçe,
Muhasebe ve Finansman departmanlarının tümü SAP üzerinden eş zamanlı olarak çalışabilecek. Masraf yeri muhasebesi, yönetimsel karlılık veri ve raporlamaları SAP üzerinden takip ediliyor. SAP’nin HR (İnsan Kaynakları) modülü ile çalışma ve özlük bilgileri takibi, bordro, personel masraf planlama (bütçe) ve işe yerleştirme gibi süreçler tek bir platformdan (SAP) izlenebiliyor. Tüm satın alma süreçleri SRM 7.0 kullanılarak portal üzerinden yürütülerek SAP içinde muhasebeleşiyor. Onay kurgularında esneklik sağlanan sistemde talep-onay-sipariş aşamaları otomatize edilerek tedarik süreci hızlandırılıyor. Geriye dönük raporlama ve belge takibi bilgilerin korunmasını ve her zaman ulaşılabilmesini sağlıyor. Sözleşme yönetimi sayesinde ise fiyat avantajı korunuyor. Maliyet kontrolü sistemi kurularak dış tedarikçilerden kesilen faturaların MSC Gemi Acenteliği’ne özel oluşturulan tarife sistemi üzerinden kontrolünün sistem tarafından yapılması sağlanıyor. Depocular, forwarderlar gibi sektörel tedarikçilerden MSC Gemi Acenteliği’ne kesilecek faturalar maliyet kontrol analiz sürecine girdikten sonra muhasebeleşiyor. Fatura içerikleri, öncelikle MSC Gemi Acenteliği’nin sisteminde bulunan tarifelerle karşılaştırılıyor ve mutabık kalındıktan sonra işlem yapıldığı için hatalı fatura kesilmesinin önüne geçiliyor. SAP’nin iş zekası çözümü (BW) ile bütçe ve karlılık analizleri çok daha hızlı gerçekleştirilerek kurumsal karar süreçlerinde yönetimsel hızı artırıyor.
 


 

 LİKİT’in KİMYASI SAP ile DEĞİŞTİ

 
Deterjan, kağıt, gıda ve inşaat sektörlerine; dökme ve ambalajlı kimyasallar alanında  bütünleşik çözüm sunan Likit Kimya, Navigator danışmanlığında SAP projesini canlı kullanıma geçirdi Tüm faaliyetlerin tek bir ERP platformunda yürütmek, süreçlerde standardizasyonu sağlamak ve verimliliği artırmak hedefiyle hayata geçirilen projede Likit Kimya’nın kurumsal vizyonunu desteklendi.
 
Likit Kimya’da gerçekleştirilen projede satış ve dağıtım, malzeme yönetimi, satınalma ve stok yönetimi, üretim planlama, kalite yönetimi, bakım onarım ve tüm finansal süreçlerin entegre olarak çalışabilceği bir ERP ortamını oluşturuldu.
 
Proje kapsamında ayrıca Likit iş gereksinimlerine özel olarak tedarikçi değerlendirme raporu, telimat performans raporu, müşteri ziyaret raporu gibi çıktıların alınabilmesi sağlandı.
 
Siparişten teslimata kadar müşterilerine en kaliteli hizmeti sunmak vizyonuyla faliyetlerini sürdüren Likit Kimya, iş süreçlerini daha az maliyet, daha yüksek kalite, verimlilik ve müşteri memnuniyeti ile yönetebileceği bir hedef yapıyı hayata geçirmiş oldu.


 

 


 

Navigator, SAP’nin Gold Partner’ı oldu

 
Arkas Holding grubu bünyesinde;  profesyonel  danışmanlık alanlarında faaliyet gösteren Navigator, 2012 yılına SAP’nin Gold Partner’ı olarak girdi.
 
Navigator, SAP’nin iş ortakları arasında yaptığı değerlendirmelere göre, belirlenen başarı kriterlerinin tümünde başarılı bulunarak SAP Gold Partner olmaya hak kazandı. Navigator’ı  ‘gold partnerlik’ statüsüne SAP’nin belirlediği referans sayısı, ciro, sektörel deneyim, danışmanlık kadrosunda uzmanlık seviyesi gibi değerlendirme ölçütlerde başarılı bulunması taşıdı. 
 
Navigator, hizmetlerinde kusursuzluğu ve bütünlüğü sağlamak amacıyla, faaliyetlerini, birbirlerinden ayrı ancak entegre çözümler sunan 3 ana alanda sürdürüyor. İş Uygulamaları (ERP ve Kurumsal İçerik Yönetim Sistemleri), Süreç ve Performans İyileştirme, BT Personeli İşe Alım Danışmanlığı.
 
Türkiye’nin yanı sıra İngiltere, Rusya ve İtalya’daki global şirketlerede stratejik projelerde de danışmanlık yapan Navigator bilişim sektöründe yakaladığı pozitif ivmeyi 2012 yılında arttırmayı hedefliyor.


arkas
arkas
© 2022 Navigator İş ve Bilgi Yönetimi Hizmetleri A.Ş
arkas