arkas

Kurumsak İçerik Yönetimi

 

İçerik yönetimi sistemi

Genel olarak kurumlarda toplam bilgilerinin %20’si ERP sistemlerinde depolanır ve geri kalan bilgi düzensiz biçimde saklanır. CMS’yi kullanacak kurumlar düzensiz şekilde işleyen %80’lik kısımda da kontrol sağlama fırsatı kazanır.

Navigator, iş süreci yönetimi, dijital portföy yönetimi, belge yönetimi, web ve portal yayıncılık vb. alanlarında dünya lideri olan EMC tarafından üretilen Documentum içerik yönetimi sistemi sunuyor.

Içerik yönetimi sistemi, kurumlara güvenilir ve organize bir şekilde içerik yönetimini sürdürmeleri için çok amaçlı bir araç ve aynı zamanda iş süreçleri için sürücüler sunuyor.

 

SAP ve Documentum

EMC/Documentum SAP kullanmakta olan şirketlere çok güçlü araçlar sunuyor. SAP’tan Documentum’a doğrudan sıkıştırılmış biçimde data arşivi yapılması donanımın en iyi şekilde kullanımını sağlayıp ve SAP R/3 içinde rapor ve işlemler için çalıştırma süresini azaltıyor. BW bilgi küpleri arşivi doğrudan Documentum’a da uygulanabiliyor.

SAP’ta bulunan raporları yeniden çalıştırmaya gerek kalmadan çıktılar tekrar kullanılabildikleri ve kullanıcılar arasında paylaşılabildikleri için her bilgi elektronik ortamda depolanması tavsiye edilir.

2006 yılında kanun değişikliği sayesinde artık kurum içinde çıkan faturalar ve yasal mali defterlerin de elektronik ortamda depolanması mümkün olmuyor. Yalnızca müşteri için bir kopya gerektiği için, bu uygulama sayesinde baskı maliyeti büyük miktarda azaltılmış oldu. Faturayı bulmak için de daha az zaman harcanarak arşivleme maliyetleri de azaltılabiliyor.

EMC Documentum ile birlikte Navigator, Türkiye’de elektronik ortamda yasal mali defter ve fatura arşivi için çok uygun bir çözüm sunmaktadır.

İş süreçlerinin dijital ortama aktarılması ile kuruma sağladığı faydalar :

 

  • Süreçler standart yapıya kavuşur, otomasyonu sağlanır.
  • Kullanıcı hataları en aza indirilir.
  • Sisteme kullanıcıların ve yetkilerinin tanımlanması ile veri güvenliği sağlanır.
  • Kağıt tüketimi azaltır.
  • Süreç kontrolünde etkinlik artar.
  • Müşteriye sunulan hizmet kalitesi artar.
  • Kullanıcılar açısından karar mekanizması hızlanır.

 

 

arkas
arkas
© 2022 Navigator İş ve Bilgi Yönetimi Hizmetleri A.Ş
arkas